• Modele atomów

          • Uczniowie i uczennice klas siódmych wykonali modele atomów z dostępnych w domu materiałów. Do modeli wykorzystano na przykład powłoki ze sznurka a elektrony, protony i neutrony były z plasteliny, koralików, pomponików a nawet z czekolady i gum do żucia. Własnoręczne wykonanie modeli materii niewidzialnej dla oka ludzkiego, na pewno ułatwiło zrozumienie i zapamiętanie jej budowy. Brawo za kreatywność!

          • Wokalny sukces sióstr Basi i Hani Matuszewskich.

          • Na początku lutego odbył się konkurs wokalny "MÓJ IDOL" dla dzieci i młodzieży organizowany przez Milanowskie Centrum Kultury .Tematem konkursu było wykonanie i nagranie piosenki swojego ulubionego wykonawcy. Udział w konkursie brały dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczennice naszej szkoły Hania Matuszewska z klasy I C i Basia Matuszewska z klasy IV C zgłosiły do konkursu swoje nagrania piosenek i odniosły duży sukces.

            Hania Matuszewska zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Do słońca” i zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów klas I-IV.

            Basia Matuszewska zaśpiewała piosenkę pt. „Blues bujany” Majki Jeżowskiej i zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej uczniów klas I-IV.

            Laureatki zdobyły dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe. 

            Niechaj talent wokalny Hani i Basi dalej się rozwija i  szerokiej publiczności serca podbija!

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

            Anna Dąbkowska

          • Chemia jest super!

          • Uczniowie klasy VIIb w ramach ogólnopolskiego konkursu: "Z Chemią Za Pan Brat" wykonali filmik ukazujący chemię jako ciekawą i interesującą naukę. Trzymajmy kciuki za zakwalifikowanie filmiku do finału. Chemia jest super!

        • Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 9 lutego 2021 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbyło się głównie zdalnie. 

            Internet stał się codziennością, szczególnie w czasach epidemii koronawirusa. Z jego pomocą uczymy się, pracujemy, spotykamy ze znajomymi i robimy zakupy. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa przypomina „Dzień Bezpiecznego Internetu".

            Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Dostrzegając potrzebę informowania o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników Internetu, co roku poruszane są tematy najpopularniejszych sposobów, jakimi posługują się przestępcy działający w sieci.

            W związku z przeprowadzaną w naszej szkole akcją „Dzień Bezpiecznego Internetu” w ramach zajęć z informatyki dla klas I-VIII odbyły się lekcje związane z propagowaniem bezpiecznego użytkowania  Internetu. Zwrócono szczególną uwagę na zasady bezpiecznego korzystania i dostępu do Internetu tz.:

            • Pamiętajmy aby zawsze korzystać z aktualnego i oryginalnego oprogramowania systemowego (np: Windows, Linuks, iOS). 
            • Stosujmy silne hasła dostępu do systemu oraz sieci domowych. Nie udostępniajmy swojej sieci bezprzewodowo (WiFi) osobom, co do których nie mamy zaufania. Zadbajmy, by dostęp do WiFi zabezpieczony był hasłem.
            • Bardzo ważne jest posiadanie i aktualizowanie oprogramowania antywirusowego.
            • Pamiętajmy, że treści zamieszczone w sieci (zdjęcia, posty, komentarze) mogą tam pozostać na zawsze. 
            • Nie otwierajmy nieznanych załączników w wiadomościach e-mail. 
            • Nie udostępniajmy swoich danych w Internecie nieznanym osobom, czy instytucjom.

            Przeprowadzone lekcje zostały wzbogacone krótkimi filmikami np. „Owce w Sieci”, „Sieciaki”, „3..2..1… Internet” oraz zostały przedstawione prezentacje omawiające tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu jak również krótka historia  inicjatywy „Dnia Bezpiecznego Internetu.

            W ramach akcji zaproponowaliśmy rodzicom aby włączyli się do obchodów  poprzez obejrzenie podesłanych materiałów „Zostań znajomym swojego dziecka”. Nie pozostawiajmy dzieci samych w sieci – pokażmy im dobre strony Internetu i pokażmy jak mogą rozwijać swoje pasje, ale nie zapominajmy porozmawiać o zagrożeniach, które mogą czyhać na dziecko. Korzystanie z Internetu wiąże się z narażeniem na takie zagrożenia jak złośliwe oprogramowanie, oszustwa internetowe, treści pedofilskie i pornograficzne, materiały epatujące przemocą, hejt, niebezpieczne gry i w końcu również uzależnienie od Internetu. Tych zagrożeń nie należy lekceważyć. Pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo oraz zabezpieczenie swojej tożsamości imienia również w sieci.

            Wykorzystane materiały do zajęć jak również dla rodziców są zaczerpnięte ze strony:  https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html.  

            Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli aby za rok dołączyli do nas i propagowali „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”, ponieważ naprawdę warto!

          • 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          • Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce oraz wielu krajach świata blisko 120tys. wolontariuszy zbierało pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia to „Finał z głową”. 

            Nasza szkoła jak co roku włączyła się do tej akcji. Mimo utrudnień jakie towarzyszyło każdemu w tym roku sześcioro naszych wolontariuszy (Wiktoria S, Aniela S, Agata H, Sebastian W, Julian K i Michał M) wraz z dwójką opiekunów kwestowało w Nadarzynie. Zbieraliśmy pieniądze do puszek między innymi na stacji benzynowej, oraz spacerując po uliczkach naszej miejscowości. Spotkaliśmy się z wieloma uprzejmymi osobami. Kierowcy często zatrzymywali się na ulicy- włączając światła awaryjne i wrzucali nam pieniądze do puszek. Wszystkim dobroczyńcom serdecznie dziękujemy. Pomimo mrozu nie poddawaliśmy się -uzbieraliśmy ponad 5,5 tys. zł. 

            Opiekun: M Nowak

          • POWRÓT UCZNIÓW kl. I-III

            1. Decyzją rządu od 18 stycznia 2021 r. nauka uczniów klas I- III odbywać się będzie stacjonarnie wg ustalonego planu, podanego poniżej.
            2. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
            3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
            4. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
            5. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
            6. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
            7. Nauka w klasach IV-VIII odbywa się nadal zdalnie.
            8. Dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego z kl. IV- VIII, którzy ze względu na niepełnosprawność, nie mogą uczyć się zdalnie w domu, nadal będzie organizowane nauczanie zdalne w szkole z wykorzystaniem komputerów w placówce. W szczególnych przypadkach, dla innych uczniów, którzy ze względu na warunki domowe, nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będzie zorganizowane nauczanie zdalne w szkole.
            9. W szkole funkcjonuje świetlica dla uczniów kl. I- III, których rodzice nie mogą zapewnić opieki przed i po zajęciach szkolnych.
            10. Od dnia 18 stycznia 2021 r. do odwołania zawiesza się prowadzenie zajęć kół przedmiotowych, zainteresowań i sportowych.
            11. Uczniów kl. IV-VIII nadal obowiązuje Regulamin funkcjonowania Szkoły im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie w trybie pracy zdalnej, określający zasady organizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

            Dyrektor szkoły Izabela Bogusiewicz


            Załaczniki:

            Organizacja_zajec_dla_klas_I-III_od_18.01.2021.pdf​​​​​​​

            Regulamin_nauczania_zdalnego_SP_Nadarzyn_v2.pdf​​​​​​​

            Rozklad_jazdy_autobusu__w_okresie_nauki_zdalnej_SP_Nadarzyn.pdf

          • Wigilia w Domu Dziecka w Krasnymstawie

          • Droga Społeczności szkolna!

             

            Otrzymaliśmy, wraz ze zdjęciami z Wigilii, serdeczne podziękowania i pozdrowienia od Pani dyrektor Domu Dziecka w Krasnymstawie. Wychowankowie dziękują za prezenty i przesyłają uściski. Uśmiechnięte buzie wychowanków świadczą, że dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów.

            Jeszcze raz dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim Osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcje. Otrzymane fotografie z Wigilii,  mówią wszystko - ta radość to dzięki WAM!!!

          • WYNIKI KONKURSU –  „WŚRÓD NOCNEJ CISZY”

          • Komisja konkursowa w składzie :

            • Anna Kłopocka
            • Wojciech Łaszczewski
            • Paulina Asendrych- Chałupka

            po przesłuchaniu nagrań konkursowych podaje wyniki:

             

            I miejsce ex aequo

            • Hania Matuszewska  kl Ic       piosenka ,,Pierniczki”
            • Basia Matuszewska   kl  IV c  piosenka ,, Chcę byś miał..”

             

            II miejsce ex aequo

            • Tymoteusz Piter         kl I c      ,,Oj Maluśki, Maluśki”
            • Kinga Szychowska  kl IVa  i Maja Szychowska kl VIa – duet  , ,, Pastorałka”

             

            III miejsce ex aequo

            • Anastazja Hibel          kl Ia        ,,Przybieżeli do Betlejem”
            • Elif  Danisikkaya        kl IV d     piosenka ,, Merry Christmas Everyone

             

            Nagroda Specjalna

            została przyznana uczniom z klasy II b za grupowy występ w pastorałce ,,Pastuszkowie, bracia mili „

             

            Komisja przyznała następujące wyróżnienia:

             

            • Hania Matuszewska i Julia Jankowska kl Ic – duet ,, Jak śpiewać życzenia’
            • Julia Gutaszewska  kl Ic  ,,Choinka i rodzinka”
            • Alicja Słowik kl IVa  ,,Gore gwiazda”

             

            WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TRUD I WASZĄ PRACĘ!

            SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM !

             

            Składamy podziękowania uczniom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałych występów i nagrań.

            Pendrivy z nagraniami uczestników, będą do odebrania w sekretariacie szkoły po Nowym Roku.

          • Projekt mitologiczny uczniów klas VI

          • Uff…. Skończyliśmy omawiać mitologię grecką. Za nami został Olimp, Troja, niezmierzone czeluście Tartaru i wszyscy greccy bogowie. Żeby lepiej ich zapamiętać, postanowiliśmy wcielić się w greckich bogów i bohaterów. Czy nam się to udało, oceńcie sami…..

            Mamo, Tato….. , wybaczcie, że przez pewien czas nie mogliście znaleźć prześcieradeł, kijów od szczotek czy też innych domowych przedmiotów. Ale czyż na tych zdjęciach nie wyglądają pięknie?

            Tekst i opracowanie graficzne: uczniowie klasy VI

          • „Wyprawa Tymka”

          • Pierwsza produkcja studia filmowego SP Nadarzyn wprowadzi każdego w miły, świąteczny nastrój :}

            Zapraszamy serdecznie do oglądania i słuchania historii Tymka, który chciał przeżyć idealne Święta. Dodatkowa zabawa to zgadywanie, kto użyczył głosów poszczególnym bohaterom opowieści  (ściągawka  poniżej)

            Jeszcze raz najpiękniejsze i najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku! 

            Tekst i rysunki do teatrzyku kamishibai: Katarzyna Witkowska.  Dźwięk, reżyseria i montaż: Mateusz Świątek

            Zespół produkcyjny i obsada: Joanna Cichomska, Katarzyna Ciećwierz, Paulina Człowieczek-Bazga, Magdalena Długosz, Katarzyna Kuczewska, Jacek Kuczewski, Michał Masłowski,  Hanna Sarnowska, Janusz Witkowski.

          • Prezenty z Nadarzyna w Domu Dziecka w Krasnymstawie

          • Świąteczną tradycją naszej szkoły – już od 17 lat- jest przygotowywanie paczek dla podopiecznych Domu Dziecka w Krasnymstawie. Choć ten rok jest inny od wszystkich za sprawą pandemii i tegoroczny okres świąteczny różni się od tych, które znamy – nie mogło zbraknąć tej świątecznej inicjatywy!

            15 grudnia przedstawiciele naszej społeczności szkolnej: nauczyciele i rodzice w reżimie sanitarnym udali się w podróż do Domu Dziecka w Krasnymstawie. Choć nie było w tym dniu tradycyjnego spotkania wigilijnego, a paczki odebrała od nas Pani dyrektor domu dziecka z kilkoma podopiecznymi  – można było odczuć, że byliśmy tam wyczekiwani. Nie brakowało uśmiechu, radości, życzliwości i wzruszeń! Dzieci nieśmiało wyglądały przez okna i z uśmiechem na ustach nas pozdrawiały. Dla podopiecznych nasz przyjazd był znakiem, że mimo niesprzyjającego spotkaniom czasu, pamiętamy o ich malutkich sercach!

            Dziękujemy Wam, droga społeczności szkolna, że mogliśmy sprawić aby wszystkie dzieci poczuły się potrzebne, kochane i będą mogły odczuć magię tych świąt.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim Osobom które zaangażowały się w tegoroczną akcje. Oto kilka fotek, które mówią wszystko - ta radość to dzięki WAM!!!

            Dziękujemy.

          • V Powiatowy Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży „Śpiewaj, nie ziewaj"

          • Na początku listopada odbył się w Pruszkowie ( jeszcze w trybie stacjonarnym) V Powiatowy Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży "Śpiewaj, nie ziewaj". Zespół "Wesołe nutki", reprezentujący naszą szkołę piosenką "Mądre dzieci", zdobył wyróżnienie. Sukces duży, bowiem w skład zespołu głównie wchodzą pierwszoklasiści. Był to ich pierwszy udział w konkursie wokalnym. Laureaci oraz  zespoły wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody. Koncert laureatów ze względu na sytuację epidemiczną nie odbył się, ale miłe wspomnienia zrekompensowały jego brak. Zespół "Wesołe nutki" reprezentowali: Ania Goldman, Oliwia Dąbska, Julia Gutaszewska, Hania Matuszewska, Hania Patla, Julia Jankowska, Olivia Mróz, Pola Łodzińska, Jan Łakomy, Bartosz Lewandowski oraz Maria Łakoma.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Anna Dąbkowska

          • "Paczka dla kombatanta"

          • W dniach 11.11- 11.12 w naszej szkole organizowana była zbiórka żywności i artykułów chemicznych "Paczka  dla kombatanta". Mimo trudnej sytuacji nasi darczyńcy nie zawiedli potrzebujących. Dzięki naszej solidarności i empatii zebraliśmy bardzo dużo produktów. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach nie zapominamy o ludziach, którzy potrzebują pomocy. Uczniowie wykonali kartki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane razem z darami. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

          • WYNIKI XXIII KONKURSU PLASTYCZNEGO „ EKO – Szopka Bożonarodzeniowa”

          • W dniu 9 grudnia 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs na „ EKO – Szopkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorem jest Nadarzyński Ośrodek Kultury i Przedsiębiorstwo Usługowe „ Hetman”.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali szopki na konkurs. Miło nam jest poinformować, że laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

            I miejsce:

            • Antonina Wojniak klasa VII d
            • Oliwia Michalczyk klasa VII d
            • Patrycja Chomontowska klasa VII d

            Wyróżnienie:

            • Jakub Karbowski klasa VI d, Piotr Stępień klasa VI d
            • Natasza Lasecka klasa VI e, Izabela Chomontowska klasa VI e
            • Oliwia Wojtowicz klasa VI b, Paulina Wojtowicz klasa VII b

             

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu gratulujemy !!!!

          • Projekt „Bohaterowie są wśród nas”

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

            Z okazji  Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie niektórych klas realizowali projekt "Bohaterowie są wśród nas". Efektem ich pracy są wspomnienia rodzinne z czasów II wojny światowej, stanu wojennego; przeprowadzone wywiady, relacje z wydarzeń, opowiadania na podstawie wspomnień.

            Zapraszam do lektury okolicznościowego numeru gazetki, w której zostały zamieszczone prace.

            Monika Wnuk


            gazetka-_listopad2020.pdf

        • Bezpieczny uczeń na drodze
          • Bezpieczny uczeń na drodze

          • Od września nasza szkoła kontynuuje realizację programu profilaktycznego „B &N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

            Program „B & N” stanowi zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych. Realizowany jest poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

            W ramach realizowanego programu w dniu 5 października 2020 r. w szkole odbyły się warsztaty dla klas pierwszych przeprowadzone przez zaproszonych funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Nadarzynie i Straży Gminnej w Nadarzynie. Tematem prowadzonych warsztatów przez p. st. sierż. Ewelinę Kozłowską- Chłopaś i p. specjalistę Marcina Marczaka było „Bezpieczny pieszy i rowerzysta na drodze”.

            Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z drogi, jako pieszy i jak zachować się, jako rowerzysta oraz jakie znaczenie ma noszenie odblasków przez dzieci, rodziców i dziadków.

            PAMIĘTAJ O ZACHOWANIU BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE I NOŚ ODBLASKI !!!!

          • Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020

          • Szanowni Rodzice,

            Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

            Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.

            Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.

            Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim.  Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.

            Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.

            Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

             

            Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

        • Targi Zero Waste
          • Targi Zero Waste

          • W sobotę 26 września kolejny raz wzięliśmy udział w Targach Zero Waste. Tym razem jednak nie tylko jako zwiedzający. Na zaproszenie organizatorów, uczennice klasy VIIID: Aniela Sawicka i Agata Jałocha wraz z opiekunem projektu Easy Zero Waste, panią Marzeną Borowską, opowiadały o naszych zeszłorocznych działaniach oraz o tym, jak krok po kroku zmieniamy swoje nawyki tak, aby jak najmniej szkodzić planecie.

            Mamy nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi nam w realizacji zaplanowanych na ten rok, równie ciekawych aktywnościach proekologicznych.

            Marzena Borowska