• Ku pamięci Profesora!

• Na początku marca społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona Szkoły, którym jest wybitny językoznawca prof. Witold Doroszewski.

Od wielu tygodni uczniowie wszystkich klas IV-VIII przygotowywali różne zadania w ramach szkolnego projektu. Dotyczyły one zagadnień językowych, ortograficznych oraz literackich. Powstały także piękne portrety redaktora Słownika Języka Polskiego.

W Dniu Patrona Szkoły uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na hali sportowej, Uczennice kl. 8a przeczytały nadesłane fraszki o szkole i języku polskim, mogliśmy też zobaczyć wszystkie portrety, ortograficzne lapbooki oraz krótkie filmiki z naszymi uczniami z kl. VII-VIII w rolach głównych. Ogromne zainteresowanie wzbudziły scenki dramowe wystawione przez uczniów kl. IV-VI. Okazało się, że do naszej szkoły uczęszczają prawdziwe talenty aktorskie. Emocje sięgnęły zenitu, gdy przyszła pora na teleturniej "1 z 10". Gracze dzielnie odpowiadali na niełatwe pytania prowadzącej przy niezwykłym dopingu swoich klas.

Podsumowując minione wydarzenie, trzeba przyznać, że w naszych uczniach drzemie ogromny potencjał twórczy, który nie omieszkamy w przyszłości wykorzystać

Zespół humanistyczny