• Magia Świąt w Domu Dziecka w Krasnymstawie

• Grudniowy czas – to czas magiczny, zaczarowany. W tym okresie nasze serca i dobroć otwierają się na drugiego człowieka. Nasza delegacja szkolna (nauczyciele, rodzice i goście specjalni) po raz 20 spędziła magiczny wyjątkowy, wieczór wigilijny w Domu Dziecka w Krasnymstawie. Tam czuje się magię Świąt. Obejrzeliśmy przepiękne jasełka w wykonaniu dzieci (zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików). Zapach choinki, pyszne potrawy, głośny śmiech dzieci -to wszystko to „Magia Świąt”, która na długo zostanie w naszych sercach.

Dziękujemy Wam kochani Uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne za zorganizowanie prezentów i udział w akcji. Dzięki Waszej pomocy z twarzy dzieciaków nie schodził uśmiech. Panu Pawłowi Milankiewiczowi i Pani Agnieszce Czuba za zaproszenie wspaniałych gości specjalnych - Pani

Dominiki Grabowskiej i Pani Dagmary Nocun. Dzięki Wam wszystkim ten przedświąteczny czas stał się magiczny.

Zapraszamy do dalszej współpracy i do owocnych prezentów za rok! DZIĘKUJEMY.

• Wystawa „Wojna-Pokój"

• „Wojna-Pokój" z materiałami Polskiej Akcji Humanitarnej została zaaranżowana przez uczniów klasy VI i IV. Można ją nadal oglądać na korytarzu szkoły, a dodatkowe informacje i materiały są dostępne po zeskanowaniu kodów QR. W ramach edukacji globalnej młodzież wzięła udział w dyskusji o wojnach i konfliktach oraz ich skutkach dla ludności cywilnej. Uczniowie na lekcji języka polskiego próbowali odpowiedzieć na trudne pytanie, czy świat bez wojen jest w ogóle możliwy. Zachęcamy do własnej refleksji. #teg2023

• MAZOWIECKA LIGA DEBAT SZKOLNYCH

• Uczniowie naszej szkoły: Barbara Milewska, Barbara Matuszewska, Jagoda Nawrocka, Klara Skubiszewska, Ksawery Stawowski, Alicja Wyszogrodzka i Jakub Żurawski biorą udział w Konkursie MAZOWIECKA LIGA DEBAT SZKOLNYCH zorganizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Pułtusku w zakresie języka polskiego, historii, geografii.

LIGA DEBAT SZKOLNYCH to projekt, w którym uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności wyrażania opinii, argumentowania i wnioskowania. To świetny sposób doskonalenia prezentacji, wyrażania swoich poglądów i budowania pewności siebie.

Po I etapie polonistycznym Barbara Matuszewska z klasy VIIC i Klara Skubiszewska z klasy VIIIC zdobyły tytuł najlepszego mówcy etapu I, natomiast Alicja Wyszogrodzka i Ksawery Stawowski z klasy VIA zostali wyróżnieni za wysoki poziom wystąpień.

Gratulujemy debiutantom ! Życzymy sukcesów w kolejnych etapach !

• Pierwsza część Mazowieckiej Ligi Debat Szkolnych

• Za siedmiorgiem uczniów z naszej szkoły pierwsza część Mazowieckiej Ligi Debat Szkolnych. Dwie Basie, Jagoda, Klara, Alicja oraz Ksawery i Kuba stanęli w szranki z uczniami szkoły w Józefowie. Podczas debaty bronili stanowiska, że obraz malowany pędzlem bardziej przemawia do nich niż ten malowany słowem. Udział w debacie wymagał od uczestników nie tylko wiedzy, ale również tworzenia dojrzałych wypowiedzi i najtrudniejsze ... umiejętności publicznych wystąpień.

Gratulujemy debiutu

• II Finał Turnieju Sprawności Fizycznej

• Dnia 29.11.2023 r. odbył się finał II Turnieju Sprawności Fizycznej o Puchar Dariusza Zwolińskiego - Wójta Gminy Nadarzyn

Z naszej szkoły udział wzięło 20-stu uczestników z klas I-III.

Wyniki indywidualne:

• 1 klasy chłopcy

I miejsce Franciszek Cegiełka

III miejsce Filip Kozakowski

• 2 klasy chłopcy

I miejsce Krzysztof Wójcik

• 3 klasy chłopcy

I miejsce Filip Matczuk

W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła II miejsce zdobywając 20 punktów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i sprawne przeprowadzenie turnieju.

Dziękujemy uczestnikom za wolę walki i sportową rywalizację.

Opiekunowie: Edyta Biernacka

Sylwia Kowalska

• Obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

• W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych gościliśmy w naszej szkole nauczycieli języka angielskiego pochodzących z różnych krajów. Po raz kolejny uczniowie mieli szansę przełamać barierę językową oraz dowiedzieć się więcej na temat geografii i kultury innych państw.

Z okazji Dnia Języków Obcych poszczególne klasy przygotowały także ciekawostki o krajach w formie plakatów oraz sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując quizy online na lekcjach z wychowawcą. Dziękujemy za zaangażowanie.

• Gminne Mistrzostwa w piłce koszykowej

• W czwartek, 23 listopada odbyły się Gminne Mistrzostwa w piłce koszykowej dziewcząt kl. 7-8.

W turnieju wzięło udział pięć szkół naszej gminy: SP Kostowiec, SP Wola Krakowiańska, SP Młochów, SP Rusiec oraz SP Nadarzyn i zagrały każdy z każdym. Zawodniczki dostarczyły wiele mocnych wrażeń i emocji.

W końcowej eliminacji nasze reprezentantki SP Nadarzyn pokonały SP Rusiec, zajmując I miejsce.

Na miejscu II - SP Rusiec, III- SP Kostowiec, IV miejsce wywalczyła sobie Wola Krakowiańska i V miejsce zajęła SP Młochów.

Wszystkim zawodniczkom dziękujmy za dostarczenie dużo pozytywnych emocji, a wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na Mistrzostwach Powiatu.