• Dzień Patrona Szkoły

          • 21.03.2024 roku społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona Szkoły. W ramach szkolnego projektu uczciliśmy pamięć profesora Witolda Doroszewskiego. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali w tym dniu komiksy, wiersze , fraszki, scenki dramowe i filmiki dotyczące fragmentów lektur, baśni, legend czy bajek oraz życia i dorobku naukowego Patrona Szkoły. Zwieńczeniem spotkania w hali sportowej był teleturniej wzorowany na programie "1 z 10". Wzięli w nim udział reprezentanci klas.

            Uroczystość była podzielona na dwie części, pierwsza dla klas 4-6, druga dla klas 7-8.

            Młodzież naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że pamięć o wybitnym językoznawcy jest żywa. Poza tym pokazała, że dzięki współpracy, zaangażowaniu i kreatywności można osiągnąć sukces. Gratulujemy uczniom wiedzy, pomysłów, samozaparcia i odwagi w czasie występów.

          • Przedstawienie w bibliotece z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

          • Z okazji przypadającego 28 marca Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego przedstawienia w bibliotece. Tytuł "C" jak Czerwony Kapturek był trochę mylący. Kapturek szukała Księcia, Książę grał ciągle na telefonie, Babcia wstawiała fotki na Insta, a Wilk okazał się płochliwy. Do tego po lesie kręciły się jeszcze dwie księżniczki i gadające drzewa. Ale co to by było za przedstawienie bez niespodzianek? Nasi aktorzy z 4D zagrali dla klasy Ib, IIa i IId i sześciolatków z sąsiedniego przedszkola publicznego. Kolejne przedstawienia będą po świętach.

          • Badania wad postawy u uczniów

          • Z inicjatywny Wójta Gminy Nadarzyn zostało wykonane badanie wad postawy u uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. W. Doroszewskiego w Nadarzynie. Badania wykonało Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne SORNO. Serdecznie dziękujemy.

          • Spotkanie profilaktyczne w klasach VII

          • W dniu 29. 02. 2024r. odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas VII z z-cą Komendanta Komisariatu Policji w Nadarzynie podkom. Moniką Wiśniewską, mł. asp. Pauliną Wójcicką- Fic z Wydziału Profilaktyki KPP Pruszków oraz dzielnicowym st. asp. Marcinem Deka.

            Głównym celem spotkań było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowanie uczniów do odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach.  Spotkania miały na celu także uświadamianie młodym ludziom, jakie są konsekwencje czynów zabronionych, czym jest demoralizacja, ze szczególnym naciskiem na zjawisko cyberprzemocy. Omawiane były zagadnienia związane z przepisami karnymi. 

            Dwa spotkania z uczniami były początkiem cyklu zaplanowanych zajęć profilaktycznych uczniów klas IV-VIII z Policją.

          • Szkolenie z Panią Kingą Zawodnik

          • Dzisiaj wyjątkowy dzień w szkole. Po próbnym egzaminie ósmoklasisty z  języka polskiego 👍 szkolimy się z Panią Kingą Zawodnik🥰 💕

            Temat spotkania: Hejt w relacjach‼️Hejt w sieci‼️Cyberprzemoc ‼️

            Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie Pani Kingi Zawodnik do naszej szkoły

          • 1 lutego to Dzień Języka Ojczystego

          • Dla klas 1d, 2d, 3d i 9 grupy świetlicowej była to okazja do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Dzieci obejrzały prezentację o języku polskim i innych językach świata, odpowiadały na pytania. Czytaliśmy fragment "Ptasiego radia" i  łamańce językowe. Odbyły się warsztaty, których tematem były portrety liter. Pamiętajmy "Język polski jest przyjazny, merda ogonkami"

          • Kolejny etap konkursu Mazowiecka Liga Debat Szkolnych

          • Za uczniami kolejny etap konkursu Mazowiecka Liga Debat Szkolnych.

            Tym razem mówcy z naszej szkoły stanęli przed wyborem "Muzea interaktywne czy tradycyjne - które lepiej pozwalają poznać historię?

            Przeciwnikami Kuby, Ksawerego, dwóch Alicji, Basi i Klary był zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Pułtuska. Nasza drużyna broniła tezy, że jednak współcześnie to muzea interaktywne lepiej pozwalają poznać historię.

            W debacie uczniowie zaprezentowali argumenty odwołujące się do ich doświadczeń życiowych oraz poznanej literatury przedmiotu.

          • WYCIECZKA DO MUZEUM HISTORII POLSKI I MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO

          • Dwa muzea: MUZEUM HISTORII POLSKI I MUZEUM WOJSKA POLSKIEGO. Nowoczesne, poświęcone polskiej historii, które w odmienny sposób prezentują zgromadzenie eksponaty. Dzisiaj stały się obiektem zainteresowania uczniów klasy 6a. Wrażenia- niezwykłe, doświadczenie- całkiem nowe i może krok do zainteresowania się przeszłością.

          • Projekt POMÓŻ NADARZYNSKIM BEZDOMNIAKOM

          • Dziś klasa IVB zakończyła projekt POMÓŻ NADARZYNSKIM BEZDOMNIAKOM, którego celem było zebranie karmy, kocyków i zabawek dla bezdomnych i porzuconych zwierząt z Gminy Nadarzyn. Zebrane dary przekazano Pani Joannie Romanowskiej - inspektorowi Straży Gminnej w Nadarzynie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy, aby nie pozostawali obojętni na losy wszystkich zwierząt, zarówno tych domowych jak i dzikich.

          • Przedstawienie uczniów klas IV A„Witajcie w naszej bajce”

          • Witajcie w naszej bajce" to przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy IVA w ramach lekcji języka polskiego dla swoich rówieśników z klas czwartych i rodziców. Młodzi aktorzy z niezwykłym przejęciem weszli w role uczniów zwariowanej klasy, która udaje się na wycieczkę lokomotywą. Stroje, ruch sceniczny, charakteryzacja to pomysły dzieci, które były czasami zadziwiające.

            Brawo za interesujący spektakl i czekamy na następne!

          • Udział w zbiórce WOŚP

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie wzięli aktywny udział w zbiórce WOŚP. Uczestniczyli: Szymon Adamiec i Alan Kachniarz, Zuzanna Lisek i Patrycja Murawska oraz Piotrek Patla i Hania Wójcik. Kwestowaliśmy pod opieką Małgorzaty Nowak oraz Michała Masłowskiego w Nadarzynie oraz w Centrum Mody. Łącznie zebraliśmy sumę około 4000 zł  na ratowanie płuc po Covid. Do zobaczenia za rok, Siema