W dniach 11.11- 11.12 w naszej szkole organizowana była zbiórka żywności i artykułów chemicznych "Paczka dla kombatanta". Mimo trudnej sytuacji nasi darczyńcy nie zawiedli potrzebujących. Dzięki naszej solidarności i empatii zebraliśmy bardzo dużo produktów. Cieszymy się, że w tych trudnych czasach nie zapominamy o ludziach, którzy potrzebują pomocy. Uczniowie wykonali kartki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane razem z darami. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!
"Paczka dla kombatanta"
- 6
WYNIKI XXIII KONKURSU PLASTYCZNEGO „ EKO – Szopka Bożonarodzeniowa”
W dniu 9 grudnia 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs na „ EKO – Szopkę Bożonarodzeniową”, którego organizatorem jest Nadarzyński Ośrodek Kultury i Przedsiębiorstwo Usługowe „ Hetman”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali szopki na konkurs. Miło nam jest poinformować, że laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:
I miejsce:
- Antonina Wojniak klasa VII d
- Oliwia Michalczyk klasa VII d
- Patrycja Chomontowska klasa VII d
Wyróżnienie:
- Jakub Karbowski klasa VI d, Piotr Stępień klasa VI d
- Natasza Lasecka klasa VI e, Izabela Chomontowska klasa VI e
- Oliwia Wojtowicz klasa VI b, Paulina Wojtowicz klasa VII b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu gratulujemy !!!!
9
X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera
Projekt „Bohaterowie są wśród nas”
Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie niektórych klas realizowali projekt "Bohaterowie są wśród nas". Efektem ich pracy są wspomnienia rodzinne z czasów II wojny światowej, stanu wojennego; przeprowadzone wywiady, relacje z wydarzeń, opowiadania na podstawie wspomnień.
Zapraszam do lektury okolicznościowego numeru gazetki, w której zostały zamieszczone prace.
Monika Wnuk
Pasowanie na pierwszaka
Bezpieczny uczeń na drodze
Od września nasza szkoła kontynuuje realizację programu profilaktycznego „B &N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego.
Program „B & N” stanowi zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych. Realizowany jest poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.
W ramach realizowanego programu w dniu 5 października 2020 r. w szkole odbyły się warsztaty dla klas pierwszych przeprowadzone przez zaproszonych funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Nadarzynie i Straży Gminnej w Nadarzynie. Tematem prowadzonych warsztatów przez p. st. sierż. Ewelinę Kozłowską- Chłopaś i p. specjalistę Marcina Marczaka było „Bezpieczny pieszy i rowerzysta na drodze”.
Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z drogi, jako pieszy i jak zachować się, jako rowerzysta oraz jakie znaczenie ma noszenie odblasków przez dzieci, rodziców i dziadków.
PAMIĘTAJ O ZACHOWANIU BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE I NOŚ ODBLASKI !!!!
1
Informacja o Powszechnym Spisie Rolnym PSR 2020
Szanowni Rodzice,
Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.
Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.
Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim. Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.
Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/
Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie
Targi Zero Waste
W sobotę 26 września kolejny raz wzięliśmy udział w Targach Zero Waste. Tym razem jednak nie tylko jako zwiedzający. Na zaproszenie organizatorów, uczennice klasy VIIID: Aniela Sawicka i Agata Jałocha wraz z opiekunem projektu Easy Zero Waste, panią Marzeną Borowską, opowiadały o naszych zeszłorocznych działaniach oraz o tym, jak krok po kroku zmieniamy swoje nawyki tak, aby jak najmniej szkodzić planecie.
1Mamy nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi nam w realizacji zaplanowanych na ten rok, równie ciekawych aktywnościach proekologicznych.
Marzena Borowska
Rozkład jazdy autobusu szkolnego od 02.09.2020 r.
W AUTOBUSIE SZKOLNYM OBOWIĄZUJE ZAKRYWANIE UST I NOSA
RANO:
POPOŁUDNIE:
Rozpoczęcie roku szkolnego
PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO ZASAD:
- Do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego może przyjść uczeń / rodzic bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
- Fakt przebywania ucznia na kwarantannie rodzic powinien zgłosić do szkoły.
- Na terenie szkoły konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej, do szkoły mogą wejść osoby z zakrytymi ustami i nosem.
- Uczniowie przychodzą do szkoły wg ustalonego harmonogramu / tabelka poniżej/. Po zakończeniu spotkania z wychowawcami opuszczają szkołę.
- Uczniowie korzystają tylko z wyznaczonych w tabeli wejść i wyjść.
PAMIĘTAJ O DEZYNFEKCJI RĄK PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY
Uczniowie klas I przychodzą z jednym opiekunem bezpośrednio do hali sportowej. Pozostali uczniowie na teren szkoły wchodzą samodzielnie
Uczniowie klas IV przychodzą z jednym opiekunem bezpośrednio do hali sportowej. Pozostali uczniowie na teren szkoły wchodzą samodzielnie.
Wejścia do szkoły:
A – wejście od strony przedszkola
B- wejście główne do szkoły
C – wejście boczne na lewo od głównego /przy żółtej skrzynce gazowej/
D – wejście przy hali sportowej
UWAGA
Listy uczniów klas pierwszych zostaną udostępnione na stronie szkoły po zakończeniu rekrutacji w dniu 28 sierpnia 2020 r. po godzinie 15.00
DRODZY RODZICE,
przekazujemy Państwu kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej oraz druk upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy, autobusu oraz zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu.
Świetlica szkolna będzie funkcjonowała w godzinach od 7.00 - 17.15 zgodnie w miarę możliwości lokalowych szkoły z zapewnieniem reżimu sanitarnego.
Wypełnione karty i upoważnienia przesyłamy drogą elektroniczną na adres swietlica@spnadarzyn.pl bądź przynosimy do skrzynki podawczej, która znajduje się przy drzwiach wejściowych do szkoły.
Wszystkie sprawy załatwiamy drogą elektroniczną bądź telefonicznie.
RODZICE NIE WCHODZĄ NA TEREN SZKOŁY
Karty składamy do 28 sierpnia 2020 r. do godz. 11.00.
Uczniowie bez wypełnionych kart nie będą mogli korzystać z autobusu szkolnego oraz świetlicy.
Listy uczniów przyjętych do świetlicy z podziałem na grupy zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły w dniu 01.09.2020 po godzinie 15.00
PROSIMY, ABY ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ KORZYSTAŁY WYŁĄCZNIE TE DZIECI, KTÓRE NIE MOGĄ MIEĆ ZAPEWNIONEJ OPIEKI W DOMU.
Obiady
W sprawie zgłoszenia dziecka na obiad prosimy o kontakt telefoniczny 600- 807- 993
Uczniowie będą spożywali obiady w salach lekcyjnych, do których posiłek zostanie dostarczony w pojemnikach jednorazowych.
Koszt obiadu:
Zupa 2,50 zł
Drugie danie 9,50 zł
Zastaw 10,00 zł
Deklaracje na obiad przyjmowane są wyłącznie w formie miesięcznych karnetów.
Dyrektor szkoły
Izabela Bogusiewicz
Karta_zgloszenia_dziecka_do_swietlicy20.pdf
Informacja dotycząca edukacji domowej
Edukacja domowa jest jedną z form kształcenia. To jedno z rozwiązań w dobie pandemii. Odpowiedzialność za proces nauczania dziecka zamiast szkoły biorą na siebie rodzice lub prawni opiekunowie. Nie jest to zdalne nauczanie.
Dzieci uczące się w edukacji domowej są zapisane do konkretnej szkoły, jednak spełniają swój obowiązek szkolny poza jej siedzibą, czyli nie uczęszczają do niej, a jedynie stawiają się na egzaminy klasyfikacyjne. Taką edukację można odbywać od pierwszej klasy szkoły podstawowej .
Uczeń jest zwolniony z udziału w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, może natomiast korzystać z nadobowiązkowych zajęć pozalekcyjnych. Dziecko objęte nauczaniem w domu jest przypisane do konkretnej klasy, zachowuje prawo do legitymacji szkolnej oraz korzystania z zasobów szkoły na zasadach obowiązujących pozostałych uczniów (np. korzystani z biblioteki). Ma prawo do konsultacji umożliwiających przygotowanie do rocznych egzaminów klasyfikujących. Może również korzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w ramach PPP oraz specjalistów zatrudnionych w szkole. Każdy uczeń ma prawo aktywnie uczestniczyć w życiu klasy i szkoły, brać udział w imprezach, wycieczkach, konkursach.
Jeśli dziecko miałoby rozpocząć edukację domową od 1 września 2020 r. wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć do dyrektora szkoły do 31 sierpnia 2020 r.
Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie Urzędu Gminy Nadarzyn:
https://www.nadarzyn.pl/736,sierpien?tresc=11952
Wsparciem dla rodziców mogą być informacje zamieszczone na stronie:
Wyprawka ucznia I klasy
1. Przybory szkolne
- farby plakatowe ( 12 kolorów );
- farby akwarelowe;
- 2 pędzle ( cienki i gruby );
- kubeczek na wodę;
- zeszyt w trzy linie ( czerwone i niebieskie) 16 kartkowy;
- zeszyt w kratkę 16 kartkowy;
- zeszyt do informacji 30 kartkowy;
- blok rysunkowy ( A4, A3 )
- blok techniczny kolorowy ( A4, A3 )
- blok rysunkowy z kolorowymi kartkami ( A4, A3 )
- blok techniczny z czarnymi kartkami
- papier kolorowy
- kredki pastelowe Pentel
- plastelina
- pudełko chusteczek higienicznych
2. Wyposażenie piórnika
- 2 ołówki
- gumka
- kredki ołówkowe
- klej w sztyfcie
- nożyczki
- linijka
- temperówka z pojemniczkiem;
3. Strój gimnastyczny ( granatowe lub czarne spodenki i biały podkoszulek , buty na jasnej podeszwie )
Dobra rada: Worek ze strojem gimnastycznym, bloki, farby itp. należy podpisać.
Informacja dla Rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych. Rok szkolny 2020\2021
- W szkole obowiązuje Dziennik Elektroniczny Librus.Na początku września Rodzice otrzymają loginy i hasła do swoich kont.
- Podręczniki i ćwiczenia do zajęć edukacyjnych są bezpłatne. Uczniowie we wrześniu otrzymują od wychowawców zestawy ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego uczniowie wypożyczają razem z wychowawcą z biblioteki szkolnej.
- Podręcznik do religii – „Żyjemy w Bożym Świecie”, wydawnictwo Jedność (zakup we własnym zakresie).
- W każdej sali znajdują się szafki dla uczniów, w których przechowywane są przybory i materiały plastyczne.
- Świetlica szkolna funkcjonuje od godz. 7:00 do 17:15
- Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia przez Rodziców lub Opiekunów. Karty zgłoszeniowe do świetlicy przekażą wychowawcy klas 1 września.
- Informacje o godzinach kursów autobusu szkolnego zostaną podane 1 września.
Nagroda dla Kai, uczennicy klasy IIIC
Nagroda dla Kai Zientały, uczennicy klasy III C, od Barbary Szelągowskiej, autorki wiersza „Rodzinne duchy”. Podczas zdalnej nauki uczniowie klasy III C analizowali i czytali wiersz Barbary Szelągowskiej „Rodzinne duchy”. Zadaniem domowym dzieci było wybranie dowolnej zwrotki wiersza i wykonanie do niej pracy plastycznej. Zdjęcie pięknej pracy Kai zostało wysłane do autorki wiersza.
Pani Barbara w podziękowaniu za tak wspaniałe dzieło naszej uczennicy przysłała dla niej i dla wychowawczyni książki swojego autorstwa wraz z dedykacją.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zorganizujemy spotkanie autorskie z panią Barbarą i osobiście podziękujemy za miły prezent.
Anna Dąbkowska
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Rodzice i Uczniowie
W tym wyjątkowym czasie nie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla uczniów, którzy potrzebują PILNIE odebrać swoje świadectwo dajemy możliwość odbioru 26 czerwca w wyznaczonych godzinach.
Klasy I godz. 8.00 – boisko szkolne
Klasy II godz. 8.30 – boisko szkolne
Klasy III godz. 9.00 – boisko szkolne
Klasy IV godz. 9.30 – boisko szkolne
Klasy V a, b, c godz. 10.00 – boisko szkolne
Klasy V d i e godz. 10.00 – dziedziniec przy świetlicy
Klasy VI a, b, c, d godz. 10.30 – boisko szkolne
Klasa VI e, f godz. 10.30 -dziedziniec przy świetlicy
Klasy VII godz. 11.00 – boisko szkolne
Zakończenie roku szkolnego klasy VIII na korytarzu przy sekretariacie w dniu 26. 06. 2020 r.
Klasy VIII a i b godz. 9.15
Klasy VIII c i d godz. 9.45
Pozostali uczniowie otrzymają swoje świadectwa we wrześniu lub w okresie wakacji po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Proszę pamiętać o tym, by Rodzice nie wchodzili z uczniami na teren szkoły i boiska. Uczniowie przychodzą w maseczkach.
O czym należy pamiętać podczas egzaminu?
Lekcja online Muzeum Narodowe w Warszawie
Muzeum Narodowe w Warszawie, chociaż jest zamknięte z powodu epidemii, organizuje dla uczniów lekcje online. W dwóch takich warsztatach uczestniczyła w pierwszym tygodniu czerwca grupa uczniów klas piątych z naszej szkoły. Lekcje odbyły się jako rozszerzenie lekcji języka polskiego.
„Patrząc na rzeźbę - widzę, wiem, rozumiem” i „Plakat – sztuka ulicy” to zajęcia, podczas których uczestnicy pod kierunkiem edukatorów przenieśli się w świat sztuki. Mogli spojrzeć na rzeźbę i plakat nie tylko jako na dzieło sztuki, ale dostrzec również ich walory użytkowe.
Podczas lekcji dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prezentując swoje odczucia na temat kontaktu z dziełami i wykorzystując wiedzę z plastyki i historii.
MS
Żywe obrazy w klasie IIIC
Uczniowie klasy III C aktywnie włączyli się w projekt "Żywych obrazów". Zadaniem uczestników było odtworzenie jednego z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa bądź rzeźby. Dzięki własnej wyobraźni i inwencji twórczej, realizowanej przy pomocy rodziców, udało się wszystkim młodym artystom pokazać klimat dawnych czasów. Uczniowie najpierw wybrali obraz lub rzeźbę, przygotowali rekwizyty ( dostępne w domu), przebrali za postać, zwracając uwagę na jej gesty i mimikę. Powstały w ten sposób piękne i jedyne w swoim rodzaju interpretacje dzieł znanych twórców: Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Myrona, Leonarda da Vinci, Edgara Degasa, Pabla Picassa i innych.
Efekty ich pracy okazały się imponujące. Zobaczcie sami. Wierzę, że udział w tym projekcie przyniósł wszystkim jego uczestnikom wiele miłych wrażeń i był okazją do dobrej zabawy. Postacie z obrazów i rzeźb ożywili: Zuzia Rybczyk, Hubert Lesiński, Maja Strzelecka, Wojtek Dąbrowski, Szymon Zagórski, Piotrek Staszewski, Marta Płuciennik, Wojtek Poterek, Jaś Zagórski z bratem Kacprem, Kamila Rogala, Basia Matuszewska z siostrami i Daniel Wojciechowski.
Anna Dąbkowska
Procedury obowiązujące podczas egzaminu zewnętrznego
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie