• Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

• Uczniowie klasy VIIIA i VIIIB po zakończeniu omawiania lektury pt. „Kamienie na szaniec” udali się szlakiem Alka, Rudego i Zośki do Warszawy. Pierwsze kroki skierowali do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego, gdzie odwiedzili izbę pamięci. Zapoznali się tam z pamiątkami po bohaterach lektury. Duże wrażenie na ósmoklasistach zrobiło samo liceum. Tuż przed wyborem szkoły średniej było to dla nich ważne doświadczenie- zobaczyć jak wygląda liceum: korytarze, sale lekcyjne, aula w budynku LO oraz atmosfera w szkoły średniej. Następnie uczniowie udali się do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha, na Pawiak oraz odwiedzili kwatery poległych harcerzy na Wojskowych Powązkach. Wyjazd był momentem podsumowania pracy nad lekturą oraz chwilą zadumy nad losami pokolenia Kolumbów.