• Biblioteka Szkoły Podstawowej w Nadarzynie zaprasza.

• Co można robić w naszej szkolnej bibliotece?

1. Wypożyczyć lekturę lub inną książkę do czytania. W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy zakupy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa za 15.000 złotych. Na pólkach stoją nowości- beletrystyka, lektury, komiksy. Młodsi i starsi mają w czym wybierać, udało się zakupić niemal wszystkie tytuły proponowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
        2. Przeglądać komiksy i czasopisma, odrabiać lekcje, wyszukiwać potrzebne informacje… Co jeszcze? Można rysować, grać w planszówki, rozmawiać z koleżankami i kolegami (byle nie za głośno!), odpocząć siedząc sobie na kanapie.
        3. Brać udział w tworzeniu różnych prac plastycznych i dekoracji. Jedno z naszych wspólnych dzieł to „Papierowe miasto”, w robieniu różnych elementów uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów z różnych klas.
        4. Uczestniczyć w różnych zajęciach, np. koła bibliotecznego lub szkolnego teatrzyku a także konkursach bibliotecznych. Wzięliśmy udział w konkursie „Tysiąc powodów by czytać”, zrobiliśmy przedstawienie kukiełkowe „Byczek Fernando”. Podczas różnych warsztatów wykonaliśmy zakładki, papierowe zwierzątka, ozdoby choinkowe, kalendarze adwentowe. Dekorowaliśmy pierniki. Obecnie przygotowujemy dwa kolejne spektakle.
        5. Zabrać ze sobą książki i czasopisma wyłożone w koszu przed drzwiami biblioteki. Jeżeli zabierzemy książkę żeby ją czytać albo komuś podarować, dajemy jej „drugie życie”
        6. Pomagać bibliotekarce w stemplowaniu książek, foliowaniu, segregowaniu i układaniu zbiorów na pólkach i w magazynie, robieniu dekoracji, przygotowywaniu informacji i warsztatów. Na razie chętnych do pomocy jest wielu i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Spotkajmy się w bibliotece! Kiedy? Zawsze, kiedy tylko macie czas :) Bądźcie „wielkimi czytelnikami” i słuchajcie mądrych, ciekawych i zabawnych rzeczy, które mówią do was książki, nie pozwólcie im stać i kurzyć się na półkach.

Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy

Walt Whitman

• Lista galerii