• Wigilia w Domu Dziecka w Krasnymstawie

• Delegacja naszej szkoły już po raz 19, w dniu 16 grudnia 2022 r. udała się z prezentami do Domu Dziecka w Krasnymstawie. Choć warunki pogodowe nie sprzyjały podróżowaniu, nie mogliśmy zawieść dzieci oczekujących na Mikołaja. Pamiętamy z poprzednich lat ile radości sprawiają im prezenty, które zawozimy.

Był to piękny i magiczny wieczór. Jak co roku na miejscu odbyła się Wigilia, podczas której połamaliśmy się opłatkiem, obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci. W związku z tym, że dzieci były bardzo, bardzo grzeczne Święty Mikołaj hojnie je obdarował prezentami. Każde dziecko otrzymało imienny prezent (ten wymarzony, o którym pisały do Mikołaja w listach). Mikołaj spełnił wszystkie życzenia dzieci. Nie da się opowiedzieć, ile było wzruszeń, radości i uśmiechów. Tak jak mawiał Janusz Korczak „ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, liczymy na Waszą pomoc także za rok. Dzięki Waszej pomocy nieistotne stają się problemy techniczne, strach przed brakiem możliwości zrealizowania każdego listu, bo do tej pory nigdy nie zabrakło rąk do pracy i uśmiechu na twarzach przy każdym wyzwaniu.

Przez pokój Św. Mikołaja przewinęło się mnóstwo prezentów, również takich, których oryginalność zapamiętamy do końca życia. Tak obok paczek słodyczy, piłek, lalek, butów można było znaleźć książkę do nauki mangi przysłaną prosto z Japonii, a w innym miejscu wędka czy żelazko... Kochamy Was za to!

Chcemy bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim Wam, Kochani Rodzice za okazane serce, wszystkim Uczniom i Nauczycielom za udział w tej wielkiej i wspaniałej akcji prezentowej. To dzięki Wam po raz kolejny możemy spełniać marzenia wszystkich podopiecznych Domu Dziecka w Krasnymstawie. Nic by się nie udało zrobić gdyby nie Wasza bezinteresowna pomoc – ludzi dobrej woli z odwagą do czynienia dobra, którzy wsparliście naszą akcję.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Nadarzynie za pomoc w transporcie prezentów. Składamy ogromne podziękowania Panu kierowcy, który dowiózł nas całych i zdrowych w tak zimowej aurze.

Koordynatorzy akcji.

• Roboty Photon – nauka i zabawa

• W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” do naszej szkoły zawitały nowoczesne roboty Photon. Nasi uczniowie na kole informatycznym dzięki robotom Photon odkryją niezwykły świat programowania i zdobywają kompetencje przyszłości. Edukacyjny Robot Photon jest innowacyjną pomocą edukacyjną, która wspiera naukę kodowania i programowania na każdym etapie edukacyjnym i realizuje założenia podstawy programowej. Na zaawansowanym poziomie programowania młodzi zapaleńcy uczą się struktury i składni kodu, nabierania wiedzy na temat zaawansowanej logarytmiki, programowania wykorzystując wszystkie czujniki robota, uczą się języka skryptowego Python. Na ostatnich zajęciach koła informatycznego nasze roboty  Photon brały udział w wyścigach, uczyliśmy je przejeżdżać przez przeszkody, reagować na nie. Bardzo ważnym aspektem podczas zajęć jest integracja, współpraca a także koncentracja, kreatywność, rozumienie związków przyczynowo-skutkowych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, naukę czytania, samodyscypliny oraz radzenie sobie z niepowodzeniami i zdolność logicznego myślenia. To super zabawa i nauka.

Na zajęcia koła informatycznego uczęszczają zainteresowane osoby z klas IV-VIII, zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 7.10.

• SUKCESY UCZNIÓW W IV KONKURSIE TEMATYCZNYM „ZBRODNIA KATYŃSKA. PAMIĘĆ I PRAWDA”

• 28 listopada 2022 r. zostały opublikowane wyniki IV Konkursu Tematycznego „Zbrodnia Katyńska. Pamięć i prawda” dla uczniów szkól podstawowych z terenu województwa mazowieckiego, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Muzeum Katyńskim – Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu rejonowego ww. konkursu:

• Klaudia Korczak – uczennica klasy VIIID
            • Małgorzata Papież – uczennica klasy VIIIE
            • Michał Czyż – uczeń klasy VIIIB
            • Tomasz Gawroński – uczeń klasy VIIIB
            • Oskar Habiera – uczeń klasy VIIIE
            • Bartosz Homontowski – uczeń klasy VIIIE
            • Paweł Klinowski – uczeń klasy VIIIB

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu

-Dyrektor, Rada Pedagogiczna SP w Nadarzynie