• Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

          • MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

            RZECZNIK PRASOWY

            WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

            tel: 22 695 60 63    fax: 22 695 62 50

            e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl



            KOMUNIKAT PRASOWY, 14 maja 2021 r.

            ___________________________________________________________________________


            Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

            13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

            Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.

            Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

            Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

            23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

            4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

            Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

            27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

            Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)

            W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

            Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

            Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

            Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

            Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila



            Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego



            Plakat_2.pdf​​​​​​​

          • Zarządzenie nr 26/2020/2021

          • Zarządzenie nr 26/2020/2021

            Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie

            z dnia 10 maja 2021 r.

            w sprawie zmiany organizacji zajęć szkolnych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19


            Na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 Prawo Oświatowe (Dz. U z 2020 poz. 910 i poz. 1378 oraz z 2021 r. poz. 4, 619, 762) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2021 poz. 824) zarządzam co następuje:

            § 1. Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. uczniowie klas I-III realizują nauczanie w systemie stacjonarnym w szkole, a uczniowie klas IV-VIII uczą się w systemie hybrydowym wg  następującego harmonogramu:

            17 maja 2021 r. stacjonarnie klasy IV i VI (3 godzinne zajęcia z wychowawcą); zdalnie- klasy V, VII i VIII

            18 maja 2021 r. stacjonarnie klasy IV i VI; zdalnie- klasy V, VII i VIII

            19 maja 2021 r. stacjonarnie klasy V i VII (3 godzinne zajęcia z wychowawcą); zdalnie- klasy IV, VI i VIII

            20 maja 2021 r. stacjonarnie klasy V i VII; zdalnie- klasy IV, VI i VIII

            21 maja 2021 r. stacjonarnie klasy V i VII; zdalnie- klasy IV, VI i VIII

            24 maja 2021 r. klasy VIII  konsultacje stacjonarne z psychologiem dla zainteresowanych uczniów,  po wcześniejszym zgłoszeniu przez dziennik elektroniczny; klasy IV, V, VI, VII uczą się zdalnie

            25, 26 i 27 maja 2021 r. egzamin uczniów klas VIII; dla pozostałych uczniów dni wolne od zajęć dydaktycznych

            28 maja 2021 r. stacjonarnie klasy VIII; klasy IV, V, VI, VII- zdalnie.

            § 2. Harmonogram przydziału sal dla klas od 17 do 24 maja 2021 r. stanowi załącznik nr 1.

            § 3. Od 31 maja 2021 r. wszystkie klasy odbywają naukę stacjonarnie.

            § 4. Zajęcia dla uczniów klas I-VIII z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy ze względu na niepełnosprawność lub ze względu na warunki domowe, nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będą organizowane zdalnie w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

            § 5. Zajęcia stacjonarne prowadzone będą w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ

             i GIS.

            § 6. Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 7.00 do 17.15 dla uczniów uczących się stacjonarnie.

            § 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 17 maja 2021 r.

            Przewodniczący Rady Pedagogicznej

            Dyrektor szkoły

            mgr Izabela Bogusiewicz


            Załącznik nr 1: Harmonogram_przyjs__cia_i_przydzialu_sal_w_okresie_od_17.pdf​​​​​​​

            Załącznik nr 2: Rozklad_jazdy_autobusu_w_okresie_nauki_hybrydowej_SP_Nadarzyn.pdf​​​​​​​

          • Dzień Patrona

          • 10 X 1976 roku nasza szkoła przyjęła imię Witolda Doroszewskiego - profesora Uniwersytetu Warszawskiego, wielkiego humanisty, wybitnego uczonego, cenionego językoznawcy i popularyzatora poprawnej polszczyzny. Profesor jest wciąż niezastąpionym autorytetem w zakresie kultury języka.

            W swoim naukowym  dorobku Witold Doroszewski ma ponad 800 publikacji, ale do jego najwybitniejszych osiągnięć należą: 11-to tomowy „Słownik języka polskiego” i „Słownik poprawnej polszczyzny”. Profesor prowadził nie tyko wykłady, seminaria, konferencje naukowe, ale znany był także z wygłaszania swoich pogadanek językowych w bibliotekach, domach kultury w różnych miejscowościach. W ten sposób upowszechniał swoją wiedzę o języku. Temu służyła też praca w „Radiowym poradniku językowym”, który miał wielu słuchaczy.

            W przeddzień rocznicy urodzin Witolda Doroszewskiego (1 maja 1899 roku) społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. Na godzinach wychowawczych uczniowie klas IV -VIII wzięli udział w przygotowanych w aplikacji  bamboozle „Potyczkach z językiem”. Zadaniem uczestników było rozstrzygnięcie trudności językowych. Do tej interaktywnej gry uczniowie przystąpili z chęcią tym bardziej, że mogli między sobą współzawodniczyć podzieleni w klasie na dwie drużyny. Tego dnia na lekcjach języka polskiego również dużo się działo. Uczniowie klas czwartych i piątych zmagali się z ortografią, przekonując się, że może ona stać się dobrą zabawą. By zapamiętać poprawną pisownię, wykonywali rysunki ilustrujące słowa z trudnością ortograficzną. Efekty pracy mogły zachwycić.

            W klasach szóstych uczniowie przygotowali prezentacje o Witoldzie Doroszewskim, przypominając sobie sylwetkę patrona i wzięli udział w warsztacie, podczas którego bawili się i rozwiązywali zagadki językowe. Uczniowie najstarszych klas mogli zmierzyć się ze swoimi kolegami, biorąc udział w interaktywnej grze i wykazać się świetną znajomością języka polskiego.

            Monika Wnuk

            Agnieszka Pałka

          • Konkurs plastyczny na plakat „230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA”

          • Dzieci z klas I-III przystąpiły do konkursu, który miał na celu promowanie wśród uczniów idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa i jego historii, a także rozbudzenie wyobraźni, inwencji twórczej i kreatywności dzieci.

            Prezentujemy Państwu prace, które wpłynęły na konkurs. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Informacja dotycząca organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 26 kwietnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie

          • 1. Decyzją rządu od 26 kwietnia 2021 r. kl. I-III realizują nauczanie w systemie hybrydowym wg poniższego planu:

                     a) od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r. stacjonarnie uczą się następujące klasy: IIc-sala nr 7, IId-sala nr 312, IIIa-sala nr 28, IIIb-sala 3, IIIc-sala nr 10, IIId-sala nr 25

                      b) od 26 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r. zdalnie uczą się następujące klasy: Ia, Ib, Ic, IIa, IIb.

            2. Klasy IV-VIII nadal uczą się zdalnie. 

            3. Świetlica pracuje od 7:00 do 17:15 opiekując się uczniami, którzy uczą się stacjonarnie. 

            4. Od 26 kwietnia 2021 r. do odwołania zawiesza się prowadzenie zajęć kół przedmiotowych, zainteresowań i sportowych. 

            5. Przywóz i odwóz uczniów wg stałego planu.

            6. Obiady będą wydawane dla uczniów uczących się stacjonarnie. 

            7. Dla uczniów kl.VIII odbywają się konsultacje wg wcześniej ustalonego i przedstawionego planu. 

            8. Po ukazaniu się rozporządzenia MEiN zostaną podane dalsze informacje dotyczące organizacji nauczania po 30 kwietnia 2021 r. 

            Izabela Bogusiewicz dyrektor SP Nadarzyn


            Załączniki:

            Rozklad_jazdy_autobusu_w_okresie_nauki_hybrydowej_SP_Nadarzyn.pdf​​​​​​​

          • Udział uczniów klasy VIIB w konkursie: „Z Chemią Za Pan Brat"

          • Uczniowie klasy VII B w ramach ogólnopolskiego konkursu: „Z Chemią Za Pan Brat" organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonali filmik promujący naukę chemii. Za swój pomysł i zaangażowanie w realizację zadania otrzymali dyplomy. Gratulujemy!

        • Światowy Dzień Książki
          • Światowy Dzień Książki

          • Pisarz wielu czytelnikom wydaje się kimś niezwykłym. Spotkanie z pisarką panią Lilianą Fabisińską przekonało nas, że autorka to osoba bardzo sympatyczna i bezpośrednia . Uczniowie ze Szkolnego Klubu Czytelniczego podczas spotkania online z pisarką 22 kwietnia mogli dowiedzieć się, że jest z wykształcenia dziennikarką i kryminologiem, zaczęła pisać jako dziecko i już za swoją pierwsza książkę otrzymała nagrodę literacką. Pomysły do książek czerpie z obserwacji, z życia swoich znajomych i z własnego. Pani Liliana Fabisińska napisała kilkadziesiąt książek dla dzieci i dorosłych. Wiele z nich jest nam znanych i głównie o nich rozmawialiśmy z autorką. Takie utwory jak serie „Bezsennik”, „Klinika pod Boliłapką” , „Szkółka jeździecka Kopytko” bawią i uczą.  Różnorodna tematyka książek, których bohaterami są nastolatki, sympatyczne zwierzaki czy grzyby sprawia, że zaciekawią one każdego.

            Poznaliśmy również „przyjaciela” pisarki z dzieciństwa, misia Fikołka.

            Spotkanie było tak ciekawe, że mamy nadzieję spotkać się wkrótce w prawdziwym świecie.

          • Akcja „Ubieranie w książkę".

          • "Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera."

            Monteskiusz

            Uczniowie naszej szkoły uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada na 23.04, m.in. poprzez udział w akcji: "Ubieranie w książkę". Pokazali, że przeczytane dzieła stanowią integralną część czytelnika, ponieważ jesteśmy tym wszystkim, co czytamy. 

        • Międzynarodowy projekt etwinning z chemii
          • Międzynarodowy projekt etwinning z chemii

          • Czy warto się uczyć chemii i języka angielskiego! A czy można to połączyć? Uczniowie klas VII uczestniczą w międzynarodowym projekcie etwinning: Chemistry experiments at home. Razem z uczniami z Turcji, Rumunii, Grecji, Jordanii i Portugalii wykonują różne doświadczenia chemiczne w swoich domach. Ostatnio, udało nam się zorganizować spotkanie online, aby się lepiej poznać. Każdy z uczestników przedstawił się i powiedział kilka zdań o sobie w języku angielskim. Uczniowie wykonali również logo projektu - logo, które się najbardziej spodoba wybierzemy w trakcje następnego spotkania on-line.

          • Akcja Żonkile’ 2021

          • 19 kwietnia 1943 roku w getcie w Warszawie wybuchło powstanie. Akcja Żonkile symbolizuje pamięć o heroicznej walce garstki źle uzbrojonych żydowskich powstańców zakończonej klęską.

            W 78. rocznicę tych wydarzeń uczniowie klasy VA i VIC wzięli udział wlekcji poświęconej powstaniu. Uczniowie obejrzeli film przygotowany przez Muzeum Polin pt. „Będę pisać", który opowiada historię dwójki żydowskich nastolatków- Natana i Zosi. Ich losy poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Wspólnie z nią widzowie przenieśli się do dawnej Warszawy. Mogli obserwować codzienne życie bohaterów przed wojną i po jej wybuchu. Uczniowie byli świadkami utworzenia getta, przygotowań do powstania i w końcu jego wybuchu. Śledząc historię bohaterów, mogli poznać ich sposoby na przetrwanie. To historia, która się nie wydarzyła, ale... mogła się wydarzyć setki razy.

            Po projekcji filmu odbyły się warsztaty związane z filmem.

            Uczniom towarzyszył podczas lekcji symbol akcji- żółty   żonkil. 

            Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=8LIKFddXvdw

          • SUKCESY UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNYM  INSTALOGIK

          • 15 kwietnia 2021 r. odbyło się zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik, którego organizatorem jest InstaKod Sp z o.o. oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

            Konkurs adresowany był dla uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką i programowaniem. Uczniowie przez 5 miesięcy rozwiązywali zadania matematyczno-informatyczne połączone z logiką i programowaniem. Do III etapu przeszło 720 uczestników z całej Polski

            Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł  laureata II edycji konkursu na szczeblu ogólnopolskim w swojej kategorii wiekowej:

            • Jakub Trela – uczeń klasy IVD
            • Maksymilian Chrzanowski – uczeń klasy VIA
            • Oskar Habiera – uczeń klasy VIE
            • Aleksander Stefański – uczeń klasy VIID

            Naszym laureatom gratulujemy tak ogromnego sukcesu

            -Dyrektor, Rada Pedagogiczna SP w Nadarzynie

          • Chemia online

          • W czasie nauki zdalnej uczniowie wykonali modele cząsteczek alkoholi. Dzięki temu lepiej zapamiętali wzory tych związków.

          • WYNIKI XX GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO EKO „Pisanka i Palma”

          •  

            W dniu 16.03.2021 r. XX Gminny Konkurs Plastyczny EKO „Pisanka i Palma” organizowany przez Nadarzyński Ośrodek Kultury i PU Hetman został rozstrzygnięty. Wystawa prac konkursowych można obejrzeć pod linkiem:

            Spośród zgłoszonych prac na konkurs przez uczniów naszej szkoły z klas IV – VII zostali wyłonieni następujący laureaci:

             

            I miejsce:

            Tomasz Gawroński kl VI b

            Martyna Klotz kl. IV b

            Marta Trojanowska kl. VI b

            Katarzyna Trojanowska kl. VII b

            Antonina Wojniak kl. VII d

            Liliana Wojniak kl. IV d

            II miejsce:

            Natalia Struzik kl. VII f

            Krystian Tomczyk kl. VI c

            Patryk Puchalski kl. IV d

            Oskar Habiera kl. VI e

            Aleksandra Mirska kl. VI b

            Paweł Klinowski kl. VI b

            Marek Klinowski kl. VI b

            III miejsce:

            Maja Szychowska kl. VI a

            Maciej Muszyński kl. VII f

            Zofia Prugar kl. V c

            Jan Prugar kl. VII c

            Wyróżnienie:

            Martyna Kozłowska kl. IV a

            Antonina Ziętek kl. VI e

            Oliwia Michalczyk kl. VII d

            Julia Ogrzewała kl. VI c

            Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

          • Zarządzenie nr 22/2020/2021

          • Zarządzenie nr 22/2020/2021

            Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie

            z dnia 18 marca 2021r.

            w sprawie zmiany organizacji zajęć szkolnych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

             

            Na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 Prawo Oświatowe (Dz. U z 2020 poz. 910 i poz. 1378) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U z 2020 poz. 1394 z późn. zmianami) zarządzam co następuje:

            § 1. Od dnia 22 marca 2021r. do dnia 11 kwietnia 2021r. wszyscy uczniowie klas I-VIII uczą się zdalnie.

            § 2. Zajęcia dla uczniów klas I-VIII z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, którzy ze względu na niepełnosprawność lub ze względu na warunki domowe, nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będą organizowane zdalnie w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

            § 3. Nadal obowiązuje Regulamin funkcjonowania Szkoły im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie w trybie pracy zdalnej, określający zasady organizacji zadań szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

            § 4. Od dnia 22 marca 2021r. do odwołania zawiesza się prowadzenie zajęć kół przedmiotowych, zainteresowań i sportowych oraz konsultacji dla klas VIII.

            § 5. Szkoła prowadzi działalność opiekuńczą w godzinach od 7.00 do 16.00 dla dzieci z klas I-III, których rodzice zatrudnieni są w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19. Rodzice dziecka, którzy chcą korzystać z opieki, wnioskują do dyrektora szkoły o objęcie ich dziecka opieką.

            § 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 22 marca 2021r.

             

            Przewodniczący Rady Pedagogicznej

            Dyrektor szkoły

            mgr Izabela Bogusiewicz

          • Zarządzenie nr 20/2020/2021

          • Zarządzenie nr 20/2020/2021

            Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie

            z dnia 12 marca 2021r.

            w sprawie zmiany organizacji zajęć stacjonarnych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

             

            Na podstawie decyzji rządu z dnia 11 marca 2021r. zarządzam co następuje:

            § 1. Od 15 marca do 28 marca 2021r. nauka w klasach IV-VIII odbywa się nadal  zdalnie.

            § 2. Klasy I-III od 15 marca do 28 marca 2021. będą odbywać naukę w systemie hybrydowym wg poniższego planu:

            1. Od 15.03 do 21.03. 2021r.

            Kl. Ia, Ib, Ic, IIa, IIb uczą się stacjonarnie wg dotychczasowego planu

            Kl. IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId uczą się zdalnie wg dotychczasowego planu

             

            1. Od 22.03 do 28.03.2021r.

             Kl. IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId uczą się stacjonarnie wg dotychczasowego planu

            Kl. Ia, Ib, Ic, IIa, IIb uczą się zdalnie wg dotychczasowego planu

            § 3. Świetlica pracuje od 7.00 do 17.15 opiekując się uczniami, którzy uczą się stacjonarnie.

            § 4. Od 15 marca 2021r. do odwołania zawiesza się prowadzenie zajęć kół przedmiotowych, zainteresowań i sportowych.

            § 5. Po ukazaniu się rozporządzenia MEiN zostaną podane dalsze informacje dotyczące organizacji nauczania od 29 marca 2021r.

            § 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 15 marca 2021r.

             

             

            Przewodniczący Rady Pedagogicznej

            Dyrektor szkoły

            mgr Izabela Bogusiewicz

          • DYPLOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • „Zostań w domu, zadbaj o relacje – pamiętaj o innych”

            W grudniu zakończył się konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową, który odbył się w ramach VIII Nadarzyńskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Zdrowia pt „Zostań w domu, zadbaj o relacje – pamiętaj o innych”. Celem konkursu było okazanie solidarności i pamięci dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych z uwagi na ograniczenie w kontaktach interpersonalnych wynikające z ogłoszenia stanu epidemii koronawirusem. Konkurs adresowany był do mieszkańców Gminy Nadarzyn. I tym razem uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni i przygotowali kartki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nadarzynie. W urzędzie Gminy Nadarzyn można było również obejrzeć wystawę prac konkursowych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

            Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !!!