• ALARM PRZECIWPOŻAROWY

• 16 września 2021 r. w godzinach porannych miał miejsce alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzony alarm miał na celu:

• sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji
            • zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia
            • sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu
            • sprawdzenie umiejętności powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych
            • sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji.

Ewakuowani byli: uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz rodzice, którzy rano przebywali w szkole - łącznie ponad 790 osób. Po sygnale dzwonka "zagrożeni" zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi i zgromadzili się na boisku.

Wielkie uznanie kierujemy do wszystkich ewakuowanych, gdyż padł rekord ewakuacji szkoły – 6,15 minut.

• Konkursy przedmiotowe – szkoła podstawowa

• "Nie wszyscy mamy te same zdolności,

ale wszyscy winniśmy mieć te same możliwości,

aby swe zdolności rozwijać"

John F Kennedy

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/22 Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych zaś Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie jest organizatorem konkursu LOGIA dla uczniów klasy IV- VIII.

Zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty nr 31 z dnia 7 września 2021 r. został zatwierdzony i wprowadzony do stosowania Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2021/2022.

Regulamin i harmonogramy znajdują się w zakładce Regulamin i załączniki.

Obowiązujące programy merytoryczne w zakładce Programy merytoryczne. (link do strony – patrz wyżej)

• Inauguracja  roku szkolnego 2021 - 2022
          • Inauguracja roku szkolnego 2021 - 2022

• 1 września – to dla uczniów dzień szczególny Po wakacyjnej przerwie bowiem nadszedł czas powrotu do szkoły - czas, w którym zaczyna się wytężona praca, mająca przynieść dobre wyniki w nauczaniu. Tegoroczny powrót był tym bardziej wyjątkowy – okres pandemii wszystkim nam daje się we znaki- z radością wkroczyliśmy w mury szkoły

Po dwumiesięcznej nieobecności z uśmiechem i radością dzieci zostały powitane przez dyrektor szkoły Panią Izabelę Bogusiewicz i Grono Pedagogiczne. Uczniom Pani dyrektor życzyła — szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą - spełnienia marzeń o szkole i wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, satysfakcji z dzieci - rodzicom oraz zadowolenia z pracy – nauczycielom. Następnie uczniowie klas IV i I poznali swoich wychowawców. Już wspólnie udali się do swoich klas, by porozmawiać i wymienić się wspomnieniami z wakacji oraz otrzymać plan lekcji. Jutro już zacznie się dla uczniów ciężka praca, której owoce można będzie ocenić na koniec roku.

Drodzy uczniowie, nowy rok szkolny 2021 – 2022 czas zacząć!